Перейти до основного вмісту

Обережність - загальна тенденція арт ринку

Блог переїхав на https://uartist83.com/category/blog

 Обережність - загальна тенденція арт ринку


Продажі Phillips сучасного мистецтва в Нью-Йорку на суму 138,7 мільйонів доларів відображають «загальну обережність на ринку». Це результати досліджень та спостережень The Art Newspaper, які відображені в оригінальній статті тут. Надіюся, переклад, стане вам у нагоді!




Глобальний ринок мистецтва продовжував борсатися у вівторок (15 листопада) на вечірньому розпродажі 20th century and contemporary art у Phillips у Нью-Йорку. Аукціон склав солідні 138,7 мільйонів доларів США (з гонорарами). Передпродажна оцінка 44 запропонованих лотів до сплати становила 114,8-159,5 млн доларів США. Загальна сума з молотка склала 115,7 мільйона доларів, що лише на один мільйон перевищує найнижчу оцінку.


Розпродаж розпочався з яскравої картини художниці Ilana Savdie «Маримонда Десплегада» (2020) від галереї White Cube, яка була продана за 140 000 доларів США (176 400 доларів США разом із гонораром) проти оцінки від 50 000 до 70 000 доларів США, і з великомасштабного фігурного меланжу канадської художниці Danica Lundy «Міс перший поцілунок» (2019), який був проданий за 150 000 доларів США (189 000 доларів разом із зборами), перевищивши оцінку від 80 000 до 120 000 доларів США.


Ціни підскочили ще вище з Avery Singer та його виразно джазовою й геометричною картиною намальованою акрилом на полотні «Без назви» (2015, оцінка 1,5-2 мільйони доларів США), яку було продано за 1,4 мільйона доларів (1,7 мільйона доларів із гонораром) учаснику телефонних торгів. Композиція Rashid Johnson з кераміки та дзеркальної плитки «Standing Broken Men» (2020) зібрала ті ж 1,4 мільйона доларів (1,7 мільйона доларів із гонораром) проти дещо нижчої оцінки від 1 до 1,5 мільйона доларів. Rashid Johnson був підкріплений гарантією третьої сторони, так само як і пізня і скромно анонсована картина Пабло Пікассо «Mousquetaire buste» (1968, оцінка 2,5-3,5 мільйона доларів), яка продана за 2 мільйони доларів (2,5 мільйона доларів із гонораром).


Парад за підтримки третьої сторони, який є ключовим компонентом аукціонної сфери, продовжився яскравою та яскравою картиною Julie Mehretu «Tsunemasa (next to Kaija)» (2014, орієнтовно 4-6 млн. доларів США) тушшю та акрилом на полотні, яка зібрала 3,6 млн. доларів США (4,3 мільйона доларів із гонораром), а також величезну обкладинку та топ-лот Cy Twombly «Без назви» (2005), де домінує спіралеподібна низка величезних і палаючих криваво-червоних петель, наче страчених у класі божевільної майстерності. Він приніс продаж в 36 мільйонів доларів (41,6 мільйона доларів разом із комісією), в межах оціночного діапазону від 35 до 45 мільйонів доларів. Приватний дилер Judith Hess не торгувала.


Можливо, за іронією долі, Twombly раніше був у колекції власника Christie’s François Pinault і ніколи раніше не з’являвся на аукціоні. У листопаді 2017 року на аукціоні Christies’s у Нью-Йорку таку ж масштабну та датовану роботу з шанованої та пізньої серії Twombly «Bacchus» продали за 46,4 мільйона доларів.


Детальний опис кожної з робіт, їх зображення, а також ціни ви можете переглянути в оригінальній статті. Не впевнена, що було б цікаво читати сухі факти по кожній з них, тим більше що ця інформація легко сприймається і без перекладу 🙂 (ред.) 


«Phillips виконав чудову роботу», — сказала Judith Hess. «Але я думаю, що на ринку панує загальна обережність».


«Вони добре читають ринок, — сказав лондонський дилер Harry Blain, — і переконалися, що все продається».



_________________________________________________________________


Маленька ремарка: я не професійний перекладач і займаюсь перекладом лише в рамках покращення своєї англійської. Якщо побачили помилку, будь ласка, повідомте мене про неї. 


Також я не надаю жодних консультацій і всі переклади надаю виключно в цілях ознайомлення, безкоштовно, не маючи на меті жодної монетизації. 


Переклад створено в рамках підтримки української арт-спільноти UARTIST. 

Як приєднатися до спільноти - тут

Youtube UARTIST - тут

Підтримати спільноту можна тут.

Якщо також хочете перекласти якусь статтю про арт та поділитися нею тут з українськими митцями - пишіть :) Або кидайте лінки на цікаві матеріали англійською тут :)


Удачі в творчості! 


Переклад: Каріна Данильчук





Коментарі